Aká kombinácia vitamínov je prospešná pre škôlkára?

Zodpovedané
25. jún 2024

Dobrý deň,

dovolím si troška všeobecnejšiu otázku.

Keby vy ako mamina chcete dávať dieťaťu - škôlkarovi nejakú kombináciu vitamínov, či iných prípravkov ako snahu o posilnenie imunity, aké prípravky by ste zvolili?

Dcéra má za sebou prvý rok škôlky, výsledok 14x choroba. Teda nič vážne, vždy len soplíky, najmä zadné + kašeľ. Užívala nosné probiotiká v kúre, Imunoglukan, vitamín C (Cebion) a D (značky Dr. Max) - efekt som nevidela.

Na IG jednej detskej lekárky ma zaujalo odporúčanie na Proven Fit for school. Neviem nakoľko to bola platená reklama a nakoľko naozaj úprimne odporúčanie účinného prípravku.

Odporúčate preventívnu hygienu nosa?

Spomínaná doktorka odporúčala aj Panaviral pred i po škôlke.

Neškodí časté používanie takýchto sprejov nosovej sliznici?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

U detičiek existuje aj fyziologická chorobnosť. A tieto škôlkarske bacily sa často vracajú a opakujú dookola.

Hygiena nosa je základ. Najlepšie je konvičkovanie. Ak ho dieťa neznesie, tak aspoň nejakou morskou vodou prepláchnuť.

Na posilnenie imunity Dčko a Imunoglukan, to dávam aj svojej.

Daný produkt nepoznám, preto sa nemôžem vyjadriť. Časté používanie môže a nemusí poškodiť.

Prajem vám všetko dobré!
PharmDr. Lenka Čorbová
farmaceutka
IG: doktorka_farmacie