Aká kombinácia Utrogestanu a liekov na mykózu je vhodná v tehotenstve?

Zodpovedané
9. sep 2022

Dobrý deň,

som v 3. trimestri a užívam vaginálne Utrogestan 1-0-1. Začala som ale pociťovať vnútorné svrbenie.

Aké vaginálne lieky sa môžu kombinovať?

Aký rozostup má byť medzi liekmi?

K lekárovi idem tento týždeň, len by som dovtedy chcela vedieť, čo si môžem dať. Probiotiká beriem už dlhšie, začala som piť acidko a probiotické jogurty, aby som sa toho čím skôr zbavila.

Ďakujem

Dobrý deň,

v lekárni si môžete kúpiť vaginálne tablety s účinnou látkou klotrimazol (Canesten, Clotrimazol).

Nie je potrebné dodržiavať časový rozostup od Utrogestanu.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut