Aká forma B12 je vhodná pre 9 mesačné dieťa?

Zodpovedané
4. jún 2022

Dobrý deň,

9-mesačný syn slabšie prospieva. Váži 7 700 g. Je dojčený, má zaradené prakticky už všetky príkrmy (ovocie, mäso, zelenina, vajíčko, červená šošovica, rôzne kaše , lepok). Na večer mu dávam aj umelé mlieko, aj kaše mu robím s umelým mliekom.

Keď mal 6 mesiacov, tak ochorel na covid-19. V tom čase schudol, nejedol, veľa spal. Za dva mesiace pribral ledva 200 g. Teraz sa už v jedení polepšil, pribral 600 g za dva mesiace, ale stále si nedobehol váhu. Nemá ani dvojnásobok pôrodnej váhy.

Niekde som sa dočítala, že vitamíny B12 sú vhodné na prospievanie.

Viete mi poradiť nejaký konkrétny typ?

Naša pediatrička to neriešila, lebo užíva Pyridoxin (pol tabletky každý deň) kvôli krvnému obrazu.

Môžem mu navýšiť ešte aj iný vitamín B12?

Ako mu pomôcť k lepšiemu prospievaniu?

Ďakujem

Dobrý deň,

čistý vitamín B12 vhodný pre tento vek na trhu nie je.

Môžem Vám odporúčiť kombinový prípravok PEDIAKID 22 Vitamínov, ktorý obsahuje aj B12 a je vhodný od 6 mesiacov.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut