5 mesačná dcérka má ekzém a alergiu. Mala by užívať probiotiká?

Zodpovedané
3. máj 2022

Dobrý deň,

moje 5 mesačné dievčatko je plne dojčené a má atopický ekzém. Plus má alergiu na mlieko, vajcia a ešte nejakú zložku, ktorú sme ešte nezistili.

Môžem jej nasadiť probiotiká?

Ak áno, tak ktoré konkrétne?

Mala by užívať aj vitamín C?

Do ktorého mesiaca sa užíva vitamín K?

Ďakujem

Dobrý deň,

nasadenie probiotík je v prípade dcérky vhodné. Pri výskyte atopického ekzému je dôležité aby bol obsiahnutý kmeň Lactobacillus rhamnosus. Odporúčam konkrétne PROBIO-FIX Imun baby kvapky.

Ak je dieťa plne kojené, príjma všetky potrebné vitamíny. Vitamín C nie je nutné podávať.

Vitamín K (Kanavit) sa užíva do 12. týždňa (prvé 3 mesiace), ak lekár neurčí inak.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut