13 ročná dcéra má biele fľaky na nechtoch. Aký vitamín jej chýba?

Zodpovedané
9. mar 2022

Dobrý deň,

13 ročná dcéra má biele fľaky na nechtoch.

Aký vitamín jej chýba?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

odborne ide o leukonýchiu, teda o zmenu farby nechtov, ktorú najčastejšie spôsobujú drobné poranenia nechtového lôžka (klopkanie, nárazy, nevhodná manikúra).
S odrastením nechta vymiznú aj škvrny, je to však dlhý proces (cca 3-6 mesiacov).

Odporúčam dopĺňať zinok, na posilnenie nechtového lôžka. Dcéra môžu užívať 1 tabletu Zinkorotu denne.

Prajem pekný zvyšok dňa,
Mgr. Michaela Žáčková
Farmaceut