Ročný chlapček zjedol tyčinku oslintanú onkologickým pacientom. Mohlo ho to ohroziť?

Zodpovedané
23. aug 2020

Dobrý deň,

mám 1,2 ročného chlapčeka a cez víkend sa stala pre mňa nepríjemná situácia. Pri bežnej hre so svojim 80 ročným onkologickým dedkom (metastázy na viacerých miestach) sa stalo to, že synček, oslintanú tyčinku chorým dedkom vložil späť do svojich úst a zjedol.

Vo všeobecnosti viem, že rakovina nieje infekčné ochorenie. I napriek tomu mi stále vŕta v hlave, čo ak náhodou sa niečo prenieslo. Každá mamina sa bojí o svoje dieťa a myslím si, že rakovinu netreba brať na ľahkú váhu.

Aký je Váš názor?

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

nemusíte sa báť na Vašeho synčeka sa zo slín nemohla preniesť rakovina jeho dedka.

Jedine čo je možné, je že k Vašemu synčekovi sa dostal chemoterapeutický liek, ktorý môže jeho dedko užívať ak je vylučovaný do slín, ale avšak aj to iba v minimálnom množstve.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Prajem pekný deň.

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko