Mám sa pýtať na genetické vyšetrenie, keď mám Leiden heterozygot?

Zodpovedané
8. dec 2021

Dobrý deň,

doma mám 5 ročného zdravého syna. Mám za sebou potrat. Po potrate som absolvovala infekt. vyšetrenie a hematologické vyšetrenie, kde sa našla vrodená zrážanlivosť krvi Leiden heterozygot. Gynekológ ma nevypísal na genetické vyšetrenie.

Mám sa pýtať na genetické vyšetrenie?

Budem môcť otehotnieť

Ďakujem

Dobrý deň,

mrzí ma čím ste si prešli. Vy už máte absolvované genetické vyšetrenie toho výsledkom je, že ste heterozygot Leiden.

Môžete otehotnieť. Veľa žien s touto genetickou mutáciou otehotnie a má krásne zdravé detičky. V prípade, že otehotniete a máte ďalšie rizikové faktory, tak by Vám mal Váš gynekológ odporučiť profylaktickú liečbu liekmi proti zrážanlivosti krvi. V závislosti od Vášho stavu a výsledkov to môže byť už počas snaženia, hneď po zistení tehotenstva alebo aj neskôr v jeho priebehu.

Držím palce a prajem pekný deň

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko