Je nebezpečné počas tehotenstva pracovať s dieťaťom, ktoré má Downov syndróm?

Zodpovedané
24. okt 2021

Dobrý deň.

pracujem s dieťaťom, ktoré má Downov syndróm a momentálne som otehotnela. Počula som názor, že by som s takýmto dieťaťom nemala pracovať.

Viete mi povedať prečo?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem skadiaľ máte takúto informáciu, ale nie je to nebezpečné.

Downov syndróm nie je "infekčné" ochorenie, je genetické. Nemôžete ho ako tehotná chytiť. Buď nastane náhodná zmena pri tvorbe vajíčka alebo spermie, alebo náhodná chyba pri delení buniek v embryu.

Pekný deň

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko