Aký je rozdiel medzi testami Nifty Pro a Trisomy test+?

Zodpovedané
22. dec 2020

Dobrý deň,

kvôli veku zvažujem absolvovanie testu buď Nifty Pro alebo Trisomy test.

Aké sú medzi nimi rozdiely?

Viem, že sa jedná o iné firmy, tak či je to jediný rozdiel, alebo je jeden z nich komplexnejší.

Ktorý z nich by ste mi odporučili, keďže aj cena je veľmi podobná?

Ďakujem

Dobrý deň,

Nifty Pro ako jediný test na trhu vo svojom základnom variante pokrýva aj mnohé mikrodelečné syndrómy (až 84). Trisomy + pokrýva iba niektoré z nich.

Je pravda, že je tam trochu cenový rozdiel, ale v prípade, že chcete postúpiť komplexnejší NIPT tak viac informácii viete získať z Nifty Pro testu. Taktiež je na trhu dlhšie ako Trisomy test a taktiež je robený celosvetovo.

Je treba však poznamenať, že aj Nifty aj Trisomy sú len skríningové testy, a v prípade detekcie mikrodelečných syndrómov je tam nižšia presnosť vyšetrenia.

Prajem pekný večer a príjemný zvyšok tehotenstva

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko