Súvisí bolesť chrbta so skoliózou a lordózou?

Zodpovedané
16. júl 2019

Dobrý deň,

v správe z RTG LS mám napísané: Esovita skolióza stredného stupňa s vrcholmi na L 4 vľavo a Th 10/11 vpravo. Jemne napriamenie LS lordózy.

Mávam bolesti chrbtice, bedrových kĺbov a nôh.

Môže to s tým súvisieť?

Ako si môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne je to dôvod Vašich problémov a bolestí.

Bolo by dobré navštíviť rehabilitačné centrum, kde Vás fyzioterapeut vyšetrí a následne s vami nastaví rehabilitačný proces. Treba zistiť za pomoci diagnostiky klienta či bolesti, ktoré máte vyžarujú z chrbtice alebo nie.

Ak áno, fyzioterapeut Vás naučí cvičenia na doma zamerané na driekovú oblasť a cvičenia zamerané na skoliózu , ktoré by vám uľavili od bolesti.

Treba však pozerať na chrbticu ako celok a tým pádom treba aj nastaviť správne držanie tela.

Ako doplnenie terapie by sme Vám odporučili masáže , mäkké techniky na uvoľnenie stuhnutého a napätého svalstva. A ak by bola vhodná, tak aj elektroliečba ako doplnok terapie.

Ďakujem

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk