O aký problém ide, keď cítim mravčenie a kŕče v nohe?

Zodpovedané
16. máj 2019

Dobrý deň,

už pár mesiacov sa v noci zobúdzam na mravčenie, brnenie v pravej ruke a na kŕče v pravej nohe, Denne pracujem cca 8 hodín na počítači a šoférujem 200 km.

O aký problém sa môže jednať a čo mám robiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

máme tu viac možností. Vychádzali by sme najprv z výsledkov krvného obrazu. Treba zistiť, či Vám nechýbajú vitamíny, minerály a stopové prvky v krvi.

Ak sa problém neukáže, môže ísť o problém vychádzajúci z chrbtice, či veľkých alebo malých kĺbov.

Mravčenie môže vychádzať z útlaku svalovej nerovnováhy, ktorá vplýva na nervové zakončenia.
Ak pracujete za PC, kŕče môžu vychádzať zo zlého postavenia dolných končatín, postavenia trupu a horných končatín pri práci. Mala by sa skontrolovať ergonómia na pracovisku.

Viac o správnom sede za počítačom môžete nájsť tu: https://rehabklinik.sk/c/ako-sediet-za-pocitacom/

Pre karpálny tunel viac tu: https://rehabklinik.sk/c/karpalny-tunel/

Ak by problém neustával aj po vylúčení vyššie uvedeného, treba nájsť odbornú pomoc a navštíviť neurologickú ambulanciu.

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk