Čo znamená bolesť v bedrovej oblasti?

Zodpovedané
15. máj 2019

Dobrý deň,

mám 35 rokov a už 6 mesiacov pociťujem bolesť v oblasti bedier, a to najmä vtedy, keď vstanem zo sedu a pri chôdzi. Je to tupá bolesť a hýbať sa môžem. Len ma to bolí.

O aký problém môže ísť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

uvedená bolesť môže mať za príčinu chybné pohybové stereotypy počas dňa, hlavne čo sa týka nesprávneho sedenia, ak ide o sedavé zamestnanie.

Taktiež treba vylúčiť predchádzajúce úrazy.

Ale vo väčšine prípadov ide o bolesti v súvislosti s driekovou časťou chrbtice, preto by bolo tento Váš problém vhodné prekonzultovať s lekárom, alebo fyzioterapeutom, aby sa nastavila správna rehabilitačná liečba nakoľko 6 mesiacov je už dosť dlhá doba.

Viac o správnom sedení sa dočítate aj tu: https://rehabklinik.sk/c/ako-sediet-za-pocitacom/

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk