Čo mi odporúčate, keď ma bolí krčná chrbtica a tŕpne mi ruka?

Zodpovedané
19. jún 2019

Dobrý deň,

mám 27 rokov a krivú chrbticu. Na jednej strane sa mi spravil akoby hrb, asi ide o skoliózu. Za žiadnym špecialistom som ešte nebola. Predpokladám, že sa mi to spravilo zlým sedením od cca 18. rokov.

Počas tehotenstva ma strašne bolela chrbtica. Teraz som 8 mesiacov po pôrode a bolí ma krčná chrbtica a aj tá strana, kde mám ten hrb. Akoby som tam mala niečo zablokované. Začína mi tŕpnuť ľavá ruka a bolesť vystreľuje do lakťa a ramena. Niekedy sa bojím, či sa niečo nedeje aj so srdcom. Bolesť sa stupňuje čím ďalej, tým viac. Nepomáha ani cvičenie. Rozmýšľam nad SM Systémom.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade skoliózy by sme odporúčali navštíviť ortopéda, ktorý by Vám predpísal RTG vyšetrenie. Pomocou neho zistíme stupeň podľa Cobba tento stupeň vyjadruje veľkosť krivky.

V tele súvisí jeden problém s druhým, takže po návšteve lekárov by sme odporúčali vyhľadať fyzioterapeuta.
Ten bude následne s Vami pracovať (možno aj SM systém), ak to bude podľa Vašej diagnózy vhodné.

Existujú samozrejme aj iné metodiky, ktoré pomáhajú pri liečbe skoliózy a s tým súvisiacich problémov. Určite je potrebné vyhnúť sa cvičeniu v posilňovni a tiež pohybom, pri ktorých cítite obmedzenie.

Ďakujem

Prajem pekný deň,
Bc. Eva Slamová
Rehab – Klinik Bratislava
www.rehabklinik.sk