Znamenajú moje kŕče v podbrušku začiatok tehotenstva?

Zodpovedané
25. mar 2020

Dobrý deň,

dnes je 47. deň cyklu a menštruácia stále nedorazila. V auguste minulého roku som vysadila HAK a odvtedy som mala cyklus cca 40 dňový.
V podstate mi mešká menzes 7 dní.

Robila som si test asi 3 dni dozadu a bol negatívny. Dnes som začala pociťovať kŕče v podbrušku. Išla som na wc a skoro som odpadla, čo som bola taká malátna. Ledva sa udržím na nohách.

Môžu to byť príznaky tehotenstva?

Alebo to je jasný signál, že prichádza menzes?

Čítala som, že kŕče v bruchu môžu byť aj na začiatku tehotenstva kedy sa maternica rozťahuje.

Aký máte na to názor vy?

Ďakujem

Dobrý deň,

uhniezďovanie bábätka v maternici môže mať takého prejavy. Ale nepatri to k jasným znakom tehotenstva. A ten pocit na odpadnutie mohol byť z nízkeho tlaku, čo na začiatku tehotenstva býva.

Možno máte aj iné znaky: časté nutkanie na močenie, riedky výtok, citlivé prsia. Tie príznaky sú veľmi individuálne.

Keď je to už 7 dni, mali by ste mat pozitívny tehotenský test. Ideálne je ho robiť z ranného moču, tam je koncentrácia hCG hormónu najvyššia.

Veľmi držím palce, aby to dopadlo ako si prajete!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea