V ukončenom 6. týždni nie je vidno akciu srdiečka. Bude ju vidno o 2 týždne?

Zodpovedané
8. sep 2020

Dobrý deň,

zistila som, že po troch rokoch snaženia som tehotná.

Doktor mi urobil sono, vzal krv a potvrdil tehotenstvo. Podľa neho som bola v 4. týždni + 6 dní, tak mi hneď nasadil Progestanelle a Magnerot na udržanie. A to z dôvodu, že pred tromi rokmi som mala spontánny potrat. Zavolal ma na kontrolu o nejaké 2/3 týždne a povedal, že v tedy bude biť aj srdiečko.

Tak som včera bola a doktor povedal, že som o týždeň menej. Takže reálne som v 6. týždni + 2 dni a vraj nevidí ešte akciu srdiečka. Videl len gestačný vak. Bola tam malá škvrna. Doktor povedal, že by to mohol byt ten plod. Meral 13,53 mm. Predtým meral iba 2,42 mm, takže to rastie.

Teraz ma objednal o dva týždne na ďalšiu kontrolu.

Bude v tom čase vidno akciu srdiečka?

Ďakujem

Dobrý deň,

akciu srdiečka zvyčajne vidno okolo 8 - 9 týždňa. Takže možno už áno.

Podstatné je, že to rastie a mala by rásť aj hladina hCG hormónu.

Veľmi držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea