V ktorom som podľa Vás týždni?

Zodpovedané
25. mar 2020

Dobrý deň,

mala som pozitívne testy a dnes som bola na gynekológii. Bolo ťažko zistiť, v ktorom som týždni, keďže mám úplne nepravidelný menzes po hormonálnej liečbe. Posledný menzes bol 31.1.2020 a posledný styk 22.2.2020. Potom od 3. - 10.3.2020 každý deň.

Dnes som si spravila clear blue test s indikátorom počatia a vyšlo mi 1-2 (+). No v informačnom letáku je písané, že je to 1-2 týždne od počatia. Reálne podľa gynekológov je to vraj 3 - 4. týždni.

V ktorom som podľa Vás týždni?

Ďakujem

Dobrý deň,

tieto testy všeobecne, nemyslím túto značku sú orientačné a nie sú presné.

Najlepšie a najpresnejší odhad týždňa gravidity je z UZV okolo 10. -12. týždňa. Vtedy sa dá najpresnejšie určiť, v ktorom týždni ste a od toho sa odvíjajú všetky testy a aj predpokladaný dátum pôrodu.

Pekný deň a gratulujem !!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea