Som v 9. týždni a doktor ma necitlivo ošetroval kvôli hematómu. Mohlo to uškodiť bábätku?

Zodpovedané
21. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Kvôli hematómu som bola v 9. týždni tehotenstva na konziliárnom vyšetrení v nemocnici. Doktor ma vyšetroval zospodu veľmi násilne. Veľkou silou mi tam tlačil prsty a dosť silno mi tlačil aj brucho.

Mohol týmto vyšetrením uškodiť bábätku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

lekári vedia, ako môžu maternicu vyšetrovať počas tehotenstva. Aj napriek tomu, že pre ženu je také vyšetrenie veľmi nepríjemne a bolestivé. Neviem posúdiť opodstatnenosť takého prístupu, toto je v kompetencii lekára.

Ak si však chcete byť istá, že bábätko je v poriadku, požiadajte svojho gynekológa o krátky kontrolný UZV.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea