Ružový výtok v 9. týždni. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
4. feb 2021

Dobrý deň,

som na začiatku 9. týždňa a minulý týždeň som bola v práci a všimla som si hnedý výtok. Zľakla som sa a išli sme prvýkrát na pohotovosť. Doktor povedal, že všetko ok a mám pre istotu ležať a nebyť v robote. Tak som ho počúvla a všetko sa ustálilo. Návšteva pohotovosti bola v stredu minulý týždeň.

Na tento utorok som bola objednaná na prvú kontrolu. Bola som a vraj je všetko v poriadku. Bábätko je také ako má byť k prislúchajucému týždňu a žiadne krvácanie vnútri nevidel.

Lenže zase som prišla domov a na intímnej vložke som mala ružový výtok. Zistila som, že mne vlastne robí zle chôdza.

Aký je Váš názor a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ružový výtok je normálny v prvých týždňoch, keď sa bábätko uhniezďuje v maternici.
Toto ďalšie mohlo byt po vaginálnom vyšetrení. Cely segment je veľmi prekrvený a môže sa stat, že žena trocha zakrváca.

Je dobre to skonzultovať s lekárom. Je veľmi nepravdepodobne, že by Vám prekážala chôdza v tomto štádiu tehotenstva. A teda načas je dobre sa vyhnúť pohlavnému styku.

Držím palce !

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea