Počas ovulácie som mala hnedý slabý výtok. Môžem byť tehotná?

Zodpovedané
12. jún 2020

Dobrý deň,

počas ovulácie som mala 2 - 3 dni hnedý slabý výtok. Nikdy predtým som to nemala. Teraz mi mešká menštruácie 5. deň, ale testy sú negatívne. Cyklus mám 23 - 25 dňový. Mala som aj veľké stresy, ale vždy mi meškala len 2 - 3 dni.

Môžem byt tehotná?

Ďakujem

Dobrý deň,

hnedý výtok teda slabé ovulačné krvácanie sa niekedy objavuje. Ale nesúvisí s tehotenstvom.

K uhniezdeniu vajíčka dochádza až po ovulácii. Ak sú testy negatívne, aj keď menštruácia už mešká a nemáte žiadne iné príznaky tehotenstva ako napr citlivé prsia, nechutenstva.

Pravdepodobne tehotná nie ste. Alebo ak ste doteraz mávali krátky cyklus. Možno sa Vám pomaly predlžuje. Deje sa to okolo 18-20 roku.

Skúste si test zopakovať o pár dní. Ak bude negatívny a menštruácia nepríde, navštívte svojho gynekológa.

Krásny deň

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea