Naozaj sa stáva, že ženy mávajú počas tehotenstva menštruáciu?

Zodpovedané
25. aug 2021

Dobrý deň,

za mesiac a pol som si urobila 6 tehotenských testov. Všetky pozitívne - bledšie čiarky. Ale počas tohto testovania som dostala 2x menštruáciu. Inej farby ako zvyčajne, celkovo inú.

Testy som si robila preto, lebo mám príznaky rovnaké ako pri prvom tehotenstve. Dokonca mi rastie tehotenské bruško a priberám aj na váhe.
Gynekológovi pôjdem o niečo neskôr - mám pocit, že je skoro.

Naozaj sa stáva, že ženy mávajú počas tehotenstva menštruáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, môže sa stať, že menštruácia ešte jeden dva cykly trvá. A presne ako píšete je iná, väčšinou slabšia aj inej “farby”. Skôr ako keby špinenie.

Ak sú testy opakovane pozitívne, tak s najväčšou pravdepodobnosťou ide o tehotenstvo, aj keď by tie čiarky mohli byť už jasnej farby.

Odporúčam zvážiť návštevu gynekológa skôr, aby sa potvrdila najmä lokalizácia. Teda či je to tehotenstvo a či je v maternici.

Držím palce

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea