Je v poriadku, keď mi v 6. týždni miznú tehotenské príznaky?

Zodpovedané
15. jan 2021

Dobrý deň,

som v 6. týždni a slabnú, resp. miznú mi príznaky. Doteraz som mala dva týždne v kuse neznesiteľne bolesti pŕs, kŕče v podbrušku a nechutilo mi jesť. Postupne to už dva dni slabne, alebo to už vôbec nepociťujem.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to úplne v poriadku. Tehotenské príznaky sú signálom uhniezďovania oplodneného vajíčka.

Po usadení sa v maternici, keď si vytvorí svoj “vankúšik” zvyčajne tehotenské príznaky vymiznú. Je to veľmi individuálne koľko to trvá.

Ak sa inak cítite dobre, malo by byť všetko ok.

Pekné dni.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea