Je normálne, že rana po nástrihu je ešte dva týždne po pôrode opuchnutá?

Zodpovedané
29. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nástrihu.

Je normálne, že rana po nástrihu je ešte dva týždne po pôrode opuchnutá?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

rana po nástrihu je rovnaká ako každá iná chirurgická rana.

Po dvoch týždňoch by už nemala byť opuchnutá. Skúste dostupné prípravky na hojenie rán z lekárne, môžte aplikovať repíkový odvar, alebo zmes zeleného ílu.

Ranu udržiavať v čistote a často vetrať. V každom prípade, by som to však skonzultovala s gynekológom.

Držím palce

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea