Je normálna bolesť nôh v tehotenstve?

Zodpovedané
8. okt 2020

Dobrý deň,

som v 35. týždni a už tri dni ma bolia celé nohy aj päty. Dnes je to asi najhoršie.

Pred tehotenstvom som športovala a aj teraz v tehotenstve som aktívna, ale zase nepreháňam to. Snažím sa chodiť na prechádzky.

Je takáto bolesť nôh normálna?

Ďakujem

Dobrý deň,

tehotenstvo by nemalo byť sprevádzané bolesťou. Skúste vyhľadať fyzioterapeuta, ktorý má skúsenosti s tehotnými ženami.

Pomohla by masáž, alebo cviky. Bábätko Vám zrejme niekam tlačí a to spôsobuje bolesť. Samozrejme po konzultácii s lekárom, ak bol vylúčený nejaký zdravotný problém.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea