Hrozia mi komplikácie, keď nepôjdem na kyretáž?

Zodpovedané
21. júl 2020

Dobrý deň,

som asi v 5. týždni a nášmu bábätku prestalo byť srdiečko. Doktor mi odporučil kyretáž. Žiadala som čas na rozmyslenie. Mám strach a cítim, že by bolo lepšie nechať to na prírodu.

Hrozia mi v takom prípade komplikácie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

mrzí má, čím ako žena musíte prejsť. Nie je to ľahké.

V poslednej dobe sa čoraz častejšie pristupuje k prirodzenému ukončeniu. Malo by to byt oveľa ohľaduplnejšie k vášmu telu a teda tým aj k ďalším tehotenstvám.

Skúste požiadať o čas, alebo oslovte iného lekára. Ak by prišlo k silnému krvácaniu, alebo by sa objavili bolesti či horúčka, stále môžte na kyretáž ísť.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea