Existuje priama závislosť medzi bolesťou pŕs a zvyšujúcim sa hCG?

Zodpovedané
12. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom hCG a bolesťou pŕs.

Existuje priama závislosť medzi bolesťou pŕs a zvyšujúcim sa hCG?

Je možné, že ma prsia bolia stále intenzívnejšie a plod sa nevyvíja?

Môžem počítať s tým, že keď ma prsia bolia, tak sa tehotenstvo vyvíja?

A keď prsia prestávajú bolieť, tak tehotenstvo nenapreduje?

Ďakujem

Dobrý deň,

všetky symptómy začínajúceho tehotenstva sú individuálne. Zvyčajne medzi ne patrí aj bolestivosť či zvýšená citlivosť prsníkov. Ale neplatí medzi nimi priama úmernosť.

Ide o symptóm na začiatku tehotenstva a bolestivosť zvyčajne cca po 2-3 týždňoch vymizne a tehotenstvo pokračuje ďalej.

Ale sú ženy, ktoré majú citlivejšie prsníky počas celého tehotenstva, ale stále rovnako. Nie stupňujúcim tempom.

Držím palce a prajem krásne dni!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea