Čo znamená veľké množstvo bieleho až priesvitného hlienu?

Zodpovedané
9. jún 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom hlienu.

Čo znamená takéto veľké množstvo bieleho až priesvitného hlienu?

Je naťahovací ako lep. Menštruácia má prísť zajtra. Nikdy som taký hlien nemala.

Ďakujem

Dobrý deň,

zvýšené množstvo hlienu býva pred každou menštruáciou, počas ovulácie ale je to aj jeden z príznakov tehotenstva.

Ak je hlien taký riedky, vodnatý. Inak pošva reaguje zvýšeným hlinenom ak potrebuje niečo vyplatiť von. Napr pri infekciách, alebo mykózach.

Vtedy je hlien zvyčajne do žltá alebo zelena zafarbený, Alebo biely hrudkovitý ako tvaroh, pripadne zapácha a žena pociťuje pálenie, alebo svrbenie.

Krásny deň!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea