Čo mám jesť, aby bábätko v brušku pribralo?

Zodpovedané
18. okt 2020

Dobrý deň,

som v 32. týždni + 6 dní a malý váži 1 050 g. Je to veľmi málo.

Čo mám jesť, aby bábätko pribralo?

Ďakujem

Dobrý deň,

hmotnosť bábätka sa nedá veľmi ovplyvniť stravou, teda jedine ak by ste vy trpeli podvýživu alebo mali nejakú poruchu trávenia, vtedy by mohlo kvôli vašej strave zle priberať. Inak neviete stravou nič urobiť, iba zdravú vyváženú stravu.

Zdravý pohyb a oddych. Určite ste pod dohľadom lekára (keďže viete hmotnosť), tak bude sledovať, či bábätko rastie. A či dobre funguje placenta. Ono to funguje tak, že bábätko si od vás zoberie všetko, čo potrebuje.

A ešte jedna vec - hmotnosť určená UZV je iba orientačná. Môže tam byt odchýlka, kľudne aj 10%, alebo ste drobná.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea