Čo by ste mi odporučili, aby som sa vyhla potratu?

Zodpovedané
16. sep 2020

Dobrý deň,

bola som tehotná, no v 12. týždni mi bolo odporúčaná kyretáž (missed abort - MA), pretože na sone bol vidieť len gestačný vačok a žiadne známky života.

Po akom čase je správne sa znovu snažiť o bábätko?

Čo by ste mi odporučili, aby som sa vyhla potratu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

veľmi má to mrzí. Je smutne, že ženy musia toto zažívať.

Po potrate v takom týždni je dobre počkať aspoň 2 - 3 periódy, t.j menštruačné cykly. Potom sa môžte znova snažiť.

Ideálne je zdravo sa stravovať, veľa sa hýbať. Môžte piť alchemilku, ženskú bylinu a užívať kyselinu listovú. Všetko ostatné je medzi nebom a zemou, môžme len dúfať.

Veľmi držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea