Bolesť krížov v 9. týždni

Zodpovedané
25. jan 2019

Dobrý deň,

som na začiatku 9. týždňa a mám bolesti v oblasti krížov, a to najmä pri chôdzi a zohínaní. Je to v poriadku?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň. Táto otázka spadá skôr do kompetencie lekára.
Z môjho pohladu duly, v 9.tt tehotenstva by ešte nemal byť žiaden problém súvisiaci s tehotenstvom, ktorý spôsobuje bolesť v krížoch.
Ak sa nenájde žiaden medicinsky dôvod, skúste uvoľňujúce cvičenia s fyzioterapeutom, ktorý má skúsenosť s cvičením s tehotnými ženami. Takisto môžu pomôcť aj rebozo masáže. Alebo jóga pre tehotné. Pomáha na spevnenie svalov chrbtice.
Držím palce, nech sa Vám to podarí vyriešiť.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea