Bábätko je otočené koncom panvovým. Ako mu môžem pomôcť?

Zodpovedané
28. feb 2020

Dobrý deň,

moje bábätko je otočené koncom panvovým.

Ako mu môžem pomôcť otočiť sa hlavičkou nadol?

Ďakujem

Dobrý deň,

na otočenie bábätka existujú viaceré metódy.

Rozdelím ich do troch skupín. Každá z nich viac menej zaberá. Je to však veľmi individuálne, je dobre vyskúšať všetko. Ak aj napriek tomu ostane bábätko koncom panvovým, chce tak byť. Ono vie prečo tak je a treba to rešpektovať. Aj zadočkom sa môže narodiť.

Babské rady: rozprávajte sa s bábätkom, vysvetlite mu, že budete rešpektovať jeho polohu, ale že najlepšie pre oboch bude, keď sa pretočí. Svieťte do pošvy, otočí sa za svetlom. Dajte si na krk dlhu šnúrku, na konci s rolničkou, bude cinkať okolo lonovej kosti a bábätko pôjde za zvukom.

Druha kategória je vyhľadanie odborníka z inej ako medicínskej oblasti. Funguje akupunktúra, cvičenie s fyzioterapeutom, sú cviky na otočenie , ktoré nájdete na internete. Existuje umenie starých mexických pôrodných asistentiek, práca so šatkou rebozo. Cvičenie sa volá Spining babies.

A takisto existuje možnosť otočenia bábätka gynekológom, vonkajšími hmatmi. Nájdite takého, ktorý s tým má skúsenosti.

Držím veľmi palce, aby sa to podarilo.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea