Antikoncepčnú tabletku som užila s meškaním. Môžem byť tehotná?

Zodpovedané
21. apr 2020

Dobrý deň,

som 4 mesiace po pôrode, kojím a užívam Cerazette. Prvý nechránený pohlavný styk sme mali 7. deň od začiatku užívania. Neskôr počas užívania prvého balenia (myslím, že to bol posledný týždeň) sa mi stalo, že som večer zabudla užiť tabletku. Užívam ju o 21. hodine. V ten večer sme mali pohlavný styk a užila som ju nasledujúci deň poobede.

Neskôr sa objavilo mierne krvácanie, ktoré trvalo asi 4 dni. Teraz beriem prvý týždeň druhé balenie. Už pár dní cítim mierne bolesti brucha, ktoré by som skôr prirovnala k žalúdočným a nie menštruačným. Mám nevoľnosť, no nevraciam. Som nervózna.

Môžu to byt vedľajšie účinky?

Aká je šanca, že som tehotná?

Je vyššia šanca, keďže tabletky obsahujú len gestagén a nie aj estrogén?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

to, ako to popisujete, mi nepríde, že by ste mohli byť tehotná. Ale teda na 100% sa to nedá vylúčiť. Skúste si urobiť test. A áno, tie bolesti môžu byť aj vedľajšie účinky.

Skúste si prečítať príbalový leták a keď sa vylúči tehotenstvo, tak bolesti konzultujte so svojim lekárom.

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea