Ako sa počítajú tehotenské týždne po úspešnom kryoembryotransfere?

Zodpovedané
8. dec 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať ako sa počíta týždeň tehotenstva. Bola som na vklade 27.10. Jednalo sa o 5 dňové embryo.

V ktorom som týždni tehotenstva?

Gynekológa zaujíma iba dátum poslednej menštruácie a ten bol 09.10. Pichám si Prolutex a ten je do 12. týždňa.

Do kedy mám teda užívať Prolutex a Femibion?

Ďakujem

Dobrý deň,

nakoľko sa vklad robí v čase, kedy máva žena plodné dni, teda cca 14 deň cyklu, tak sa tehotenské týždne počítajú rovnako ako inokedy. Možno by mohlo byť bábätko cca o tých 5 dni väčšie, ale ženy majú rôzne cykly a tehotenstvo sa počíta rovnako.

Najpresnejšie sa dá určiť veľkosť bábätka a teda aj týždeň tehotnosti a aj termín pôrodu podľa UZV v 10. -12. týždni. Tak ak Vám ten 12. týždeň sedí podľa UZV, je to ok.

Krásny deň!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea