Aké vyšetrenia by som mala absolvovať 4 týždne pred pôrodom?

Zodpovedané
16. apr 2021

Dobrý deň,

posledný mesiac tehotenstva musím chodiť k svojmu gynekológovi, pretože poradňa v nemocnici nie je počas covidovej situácie možná.

Je v poriadku, keď mi u môjho gynekológa vždy pozrú len sono a skontrolujú moč?

Pokiaľ viem, v nemocnici sa chodí aj na monitor.

Nebudú mi ostatné vyšetrenia chýbať?

Ďakujem

Dobrý deň,

v poslednom mesiaci je dôležité sledovať tlak a moč, takisto opuchy končatín. Pri UZV sa kontrolujú prietoky, teda to či dobre funguje prietok krvi pupočnou šnúrou.

Od 39. týdňa sa odporúča aj CTG monitor, ľudovo pásy.
Asi vás niekam na toto vyšetrenie pošlú.

Držím palce!

Prajem Vám pekný zvyšok dňa,
Andrea