Zomrela mi maminka, s partnerom sa len hádame a nič ma nebaví. Ako sa pohnem ďalej?

Zodpovedané
26. máj 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej situácie. Cítim sa tak ako keby môj život nemal žiadny zmysel. Robím všetko nasilu, nič má nebaví. To isté dokola, robota a doma.

Môj partner ma v ničom nechápe. Je to sebec, ktorý myslí len na seba. Po deviatich rokoch vzťahu nechce ani svadbu, ani dieťatko. A to aj napriek tomu, že vie o mojej túžbe po dieťati.
Stále ma za všetko viní, vkuse sa hádame. Do toho všetkého mi umrela maminka a s tým sa neviem vyrovnať. Bola pre mňa všetkým a mám pocit, že s ňou odišlo všetko. Nemám nikoho, nemám kam ísť. Od frajera odísť nemôžem, lebo nemám kam a finančné by som to tiež nezvládla. Neustále len plačem, trápim sa a nemám najmenšiu chuť žiť. Do toho mávam úzkostné záchvaty, kedy mi búši srdce, nemôžem sa nadýchnuť, trasie ma, potím sa.

Ako sa rozveselím?

Ako sa pohnem dopredu?

Čo mám robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

keďže nie som psychológ pre dospelých odporúčam vám obrátiť sa na takéhoto psychológa a riešiť s ním vašu situáciu dlhodobejšie.

Prajem veľa zdaru.

Mgr. Katarína Kaličiaková
psychologička