Trojročný chlapec má strach z jedla

Zodpovedané
15. jan 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho trojročného syna. Zje len čisté cestoviny, občas pyré alebo hranolky. Neviem ho donútiť nič zjesť. Syn ešte veľmi nerozpráva a pre mňa je ťažké mu niečo vysvetliť.

Mám pocit, že má z jedla strach. Keď vidí niečo nové na tanieri, hneď povie fuj a neochutná.

Čo mám robiť, aby prekonal svoj strach a niečo jedol?

Ďakujem za vaše rady

Dobrý deň,

nepíšete kedy to začalo, či predtým jedol normálne.
Samozrejme treba najprv vylúčiť zdravotný problém. Ak je zdravotne v poriadku, mohlo by ísť o obdobie, ale aj o nejaký psychický blok.
Ťažko povedať z toho mála informácií čo mám.

Môžete ho skúsiť nejako motivovať vizuálne príťažlivými potravinami, tým, že budete jesť aj vy to čo on, vychutnávať si to. Vyberať v obchode spolu s ním.

Avšak ak ide o psychický blok, nevysvetliteľný strach, ak to neustúpi, odporúčala by som poradiť sa s odborníkom.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com