Trojročná dcérka nechce sama jesť

Zodpovedané
13. dec 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej dcérky, ktorá bude mať v januári tri roky. Keď bola menšia, tak bez problémov všetko zjedla. Teraz nechce jesť až pokým ju nenakŕmim. Skúšala som už všeličo. Ona však plače dovtedy, pokým ju nenakŕmim ja.

Robím zle, že ju nútim, aby sama jedla? Moja mama hovorí, že ju musím kŕmiť.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v 3 rokoch je dieťa schopné najesť sa samé. Je to aj o vás a vašich hraniciach. Nepíšete ako dlho toto obdobie trvá (môže to byť len prechodná potreba/obdobie), či dieťa chodí do škôlky alebo nie.
Treba si zvážiť, či je to pre vás v poriadku ju kŕmiť alebo nie.
Ak nie, treba pevne stanoviť hranicu a neustúpiť. Možno sa bude zlostiť, možno nebude jesť, ale ak si to ustojíte a zistí, že to myslíte vážne, tak by sa to malo upraviť.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com