Tretiak si neche robiť úlohy

Zodpovedané
1. feb 2019

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom môjho syna tretiaka. Keď sa má doma učiť a robiť si domáce úlohy, tak nerváči, reve, kričí a nechce ich spraviť. S učením nemá problémy, to mu ide.

Na hodinách je v škole aktívny, zapája sa do všetkého, chodí na krúžky, na recitačné a matematické súťaže. Má samé jednotky a aj vysvedčenie mal iba 1.

Už som mu zakázala mobil, tablet, telku mal zakázanú na týždeň.

Ako mám ísť na neho, aby sa zlepšil s domácimi úlohami?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste si stanoviť režim, pravidlá.
Priznajte synovi, že rozumiete, že ho to nebaví a že by radšej asi robil niečo iné, ale že písanie úloh je dôležité a vysvetlite prečo.
Navrhnite, že aby to bolo pre každého lepšie, vypracujete si pravidlá, plán učenia.

Spolu si sadnite a každý navrhnite podmienky učenia a písania domácich úloh.
Následne o tom skúste diskutovať a dospieť k nejakému kompromisu, aby boli všetci spokojní.
Napr. čas na učenie a vypracovanie domácich úloh je od 16 - 17. Čas môžete ohraničiť budíkom.
Popr. Úlohy sa začínajú písať keď skončí seriál (ak má zvyk pozerať). Keď budú hotové, rodičia ich skontrolujú a syn môže zase robiť niečo iné.

Skúste to naformulovať jasne, zreteľne, popr. môžete zahrnúť aj čo sa stane v prípade ak dohoda nebude dodržaná.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com