Prehnane sa bojím. Ide o panickú poruchu?

Zodpovedané
8. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Vždy som sa prehnane bála. Keď sme cestovali, alebo keď manžel cestoval sám a neozval sa mi hneď ako došiel, tak som sa bála. Hneď som mu volala. Vždy vidím katastrofické scenáre, čo by sa mohlo stat. Teraz pol roka dozadu mi došlo zle. Mala som roztrasené slabé nohy, studený pot, točenie hlavy. Stalo sa mi to 3x vonku na prechádzke. Neodpadla som, predýchala som to s vodou a zuvačkou.

Odvtedy sa bojím niekam ísť, že sa mi to zase stane a párkrát sa to aj stalo. Snažím sa premáhať. Na prechádzku idem vždy len o jeden dom ďalej. Cca raz za týždeň sa premôžem a idem von. A to k doktorovi, alebo kúsok s kočíkom.

Rada by som išla niekam na výlet do prírody, ale jednoducho sa bojím. Sedíme teda väčšinu času doma.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.
Pri takýchto úzkostných iracionálnych prejavoch, ktoré ovplyvňujú váš každodenný život a fungovanie vám odporúčam čo najskôr navštíviť psychológa, aby ste to podchytili čo najskôr.

Sama môžete skúšať relaxáciu, vizualizáciu, dýchacie cvičenia, veľa oddychovať.

Predstavujte si, čo by vám v takých situáciách pomohlo.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com