Prečo ostala moja dvojročná dcérka agresívna?

Zodpovedané
15. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej dvojročnej dcérky, ktorá ostala agresívna.

V noci a ani cez deň nespí, resp. spí iba pár minút.

Čo mi odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

vzhľadom na strohosť správy a nedostatok informácií, nedokážem poskytnúť relevantnú odpoveď.
Ohľadne spánku sa skúste poradiť s pediatrom. Neviem ako dcérka spávala doteraz, avšak môže spracovávať podnety, možno sa udiala nejaká zmena, možno ju niečo trápi, bolí, možno potrebuje spať inokedy, inak. Môže to byť čokoľvek.

Neviem čo si mám predstaviť pod agresívna, avšak dcérka sa učí spracovať emócie, tie ju častokrát určite prevalcujú a reflexne možno niečo hodí o zem, niekedy buchne. treba priznať emócie, zreflektovať situáciu, nastaviť hranicu. Tiež pomaly začína obdobie autonómie a vôle, kedy chce dcérka veľa zvládať sama, ale veľa ešte nedokáže. Objavuje sa teda aj vnútorný konflikt.

Vytvárajte dcérke bezpečné prostredie, kde bude prijatá. Ragujte vnímavo na jej signály a na jej potreby. Pracujte s emóciami a nastavujte hranice. Dcérka je ešte malá a potrebuje vás ako sprievodcu týmito náročnými situáciami.

Dcérke vytvára

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com