Prečo mám strach z tehotenstva?

Zodpovedané
16. jan 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému.

Po pozitívnom tehotenskom teste už týždeň prežívam strach a som v strese. Som prvorodička.

Je to v poriadku, alebo by som mala vyhľadať odbornú pomoc?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

určitý strach je samozrejme v poriadku. Pociťuje ho takmer každá žena keď zostane tehotná. Rozmýšľa nad priebehom tehotenstva, pôrodom, čo bude po pôrode, nad rôznymi rizikami a scenármi, nad tým ako sa jej zmení život.

Získavajte informácie, rozprávajte o svojich obavách s blízkymi ľuďmi, skúste myslieť pozitívne.

Záleží však od intenzity strachu, ktorý prežívate, ako často sa u vás objavuje a ako ste ho schopná zvládať.

Ak je strach príliš častý, intenzívny, často sa vám vkráda do mysle a ovplyvňuje vás v každodennom živote, vtedy je na mieste vyhľadať odbornú pomoc.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com