Prečo 3,5 ročný syn rozpráva v ženskom rode?

Zodpovedané
21. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom 3,5 ročnom synovi, ktorý pekne o sebe rozprával v mužskom rode. V poslednej dobe ho musím opravovať, lebo rozpráva v ženskom rode. Bola som sa vycikať, ja som všetko spapala.

Môže ho pliesť aj to, že má 9 mesačnú sestru?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

myslím si, že to môže byť spôsobené tým, že má sestru, že veľa hovoríte o nej, tiež predpokladám, že väčšinu času trávi s vami ako mamou. Niekedy to potom chlapcov ako keby zmätie a aj oni pochytia ženský rok.

Tiež si v tomto veku až tak nemusí uvedomovať rodové rozdiely.

Ak tak niečo povie, skúste po ňom zopakovať to isté chlapčenskom rode, bez nejakého karhania, výčitky, sarkazmu. Keď povie napr. Všetko som spapala, odpovedajte napr. Vidím, že si všetko spapal. Teraz si už najedený.

Myslím, že sa zatiaľ nemusíte znepokojovať, časom by to malo odoznieť.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com