Porucha pozornosti a sústredenia u stredoškoláka

Zodpovedané
22. nov 2018

Dobrý deň,

môj syn je prvák na strednej škole a má poruchu pozornosti a sústredenia. Musím sa s ním učiť a skúšať ho. Je to veľmi ťažké, aby pochopil učivo a zapamätal si ho. Snažím sa mu všetko vysvetľovať čo najľahšie a udržať sa v pokoji.

Ako pracovať s takýmto dieťaťom?

Za každú radu budem vďačná

Dobrý deň,

ďakujem za napísanie.
Určite už máte nejaké postupy, ktoré sa vám osvedčili.

Z mojich skúseností: jasne vymedzený začiatok a koniec doby učenia (nastaviť si napríklad budík), dopredu ho na to pripravovať, aby vedel, čo ho čaká, pravidelnosť (tzn. urobiť z učenia zvyk, každodennú rutinu), možno nejaká motivácia.

Pri učení sa zamerať na to čo ho baví. Pri čítaní možno podčiarkovať, farebne značiť koniec vety, je viacero spôsobov a techník. Snáď nájdete niečo čo vám funguje.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com