Ovplyvňuje reflux správanie dieťaťa?

Zodpovedané
2. apr 2019

Dobrý deň,

naša 5 mesačná dcérka pri hraní nerváči. Neočakávam, že sa bude hrať sama. Hračky jej ponúkam, ale asi ju natoľko nezaujímajú. Po chvíli stratí koncentráciu a zahodí ich.

Ak niečo drží v rúčke, druhú ma zovretú v pästičku a je celá napätá. Takisto pod hrazdičkou je to tak. A to som celý čas pri nej.

Zároveň je veľmi šikovná v prevracaní sa do oboch strán z chrbta na bruško. Nemá však rada polohu na brušku. Hlavičku však bez problémov udrží. Je to celkom náročné jej meniť neustále aktivity, dosť je aj uplakaná a umrnčaná. V lehátku býva veľmi rada, ale nechcem ju tam nechávať väčšinu dňa.

Môže jej správanie ovplyvňovať to, že má reflux?

Ďakujem za radu

Dobrý deň,

každé dieťatko je iné. Niektoré deti sú pokojnejšie, iné menej. V tomto veku vydržia len veľmi málo pri jednej aktivite, chcú skúmať svet, hnevá ich, že sa nevedia dostať niekam kam chcú, za niečím čo vidia.

V tomto veku rodič len sleduje dieťa, dáva mu podnety a snaží sa napĺňať jeho potreby. Dieťa dáva najavo svoju nespokojnosť, rodič pátra o čo by mohlo ísť a snaží sa poskytnúť uspokojenie potreby. Niekedy sa to samozrejme nedá.

Niektoré zdroje uvádzajú, že deti s refluxom môžu byť podráždenejšie, ale na túto otázku by vám lepšie odpovedal lekár.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com