Nechceme, aby naša dcéra do troch rokov pozerala TV. Je v poriadku, keď ja budem mať zapnuté fitness video?

Zodpovedané
22. apr 2022

Dobrý deň,

s manželom sa držíme odporúčaní a nechceme, aby naša dcéra do 3 rokov aktívne pozeravala TV alebo rôzne videá.

Doteraz sa nám dobre darí to dodržať, aj keď samozrejme občas má dovolené pozrieť si nejakú fotku alebo rodinné video na mobile. Občas pozrie do monitoru, keď je zapnutý PC.

Rada by som začala doma cvičiť popri tom ako sa o dcéru starám a to by znamenalo, že by som denne možno 30 - 45 minút mala pustené nejaké workout video, ktoré by aj ona tým pádom mohla sledovať.

Bolo by to podľa Vás v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

každý rodič má v rodine svoje pravidlá a s tým súvisí aj nadstavovanie hraníc. Teda v tomto prípade, keďže nepoznám vašu motiváciu a dôvody zákazu pozerania tv (teda či je to kvôli zraku, alebo nechcete, aby ju programy nejako ovplyvňovali a pod.), taktiež neviem koľko má rokov, nedokážem vám na vašu otázku jednoznačne odpovedať.

Ja som zástancom toho, že všetkého veľa škodí, preto aj pri elektronikách treba dieťaťu stanoviť pravidlá a hranice. V tom, že dieťa cez deň pozerá pol hodinku TV tak v tom osobne ja problém nevidím a nemyslím si, že by jej to nejako mohlo uškodiť.

Prajem veľa šťastných spoločných chvíľ.

Mgr. Katarína Kaličiaková
psychologička