Môže chorobnosť dcérky súvisieť so stresom?

Zodpovedané
22. nov 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému mojej štvorročnej dcérky.
Minulý rok nastúpila do škôlky, do ktorej však chodila veľmi málo. Podstúpila výber nosnej mandle.

Tento rok do škôlky nastúpila znovu. Nerobí scény, nehádže sa o zem. Trocha si poplače. Trápi ma pohľad na ňu, keď ráno odchádzame do škôlky. Bojím sa, aby jej to psychicky nejako neublížilo.

Keď sa pýtam pani učiteľky na dcérku, tak mi povie, že tak raz za deň si spomenie a poplače si. Inak sa zapája do aktivít a je šikovná.

Žiaľ, býva často chorá. V noci sa budí s tým, že či ide do škôlky. Moja otázka znie. Mám ju radšej ešte nechať doma?

Môže chorobnosť súvisieť so stresom?

Ďakujem pekne za odpoveď

Dobrý deň,

chorobnosť v škôlke so stresom súvisieť môže, ale nemusí.
Je veľmi častým javom a takto ťažko určiť či je spôsobená stresom.

Zdá sa mi však, že ako mama cítite, že niečo nie je v poriadku. Ako ste sama napísali, trápi vás pohľad na ňu. Skúste popremýšľať, že prečo, poprípade sa s ňou aj skúsiť porozprávať, že ste si všimli, že ju niečo trápi, že sa vám zdá smutná...

Ak máte pocit, že by jej doma bolo lepšie a ak si to môžete dovoliť a ak to tak cítite, zvážte aj túto možnosť.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com