Manžel popíja a trávi veľmi málo času s deťmi. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
5. máj 2020

Dobrý večer,

s manželom sme 12 rokov a máme 3 krásnych chlapcov. Manžel pracuje viac v zahraničí. Keď príde domov na víkend, tak strašne málo času trávi s deťmi. Keď príde niekto za ním, musí sa fľaška hneď otvoriť. Keď niekto volá, už je preč.

S chlapcami som skoro stále sama. Keď prichádza domov, tak buď je spoločenský unavený, alebo zaspí v kresle. Málo s nimi rozpráva. Už som naozaj unavená, veľa roboty si okolo nich musím sama robiť.

Ako s ním komunikovať?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

rozumiem, že je táto situácia pre vás náročná, únavná a nepríjemná.

Vyžaduje si určite otvorenú, ale rešpektujúcu komunikáciu.

Odkomunikujte mu ako situáciu vidíte, čo ste si všimli, povedzte ako sa v tejto situácii cítite a čo by ste potrebovali, aby ste sa cítili lepšie, ako by ste si to predstavovali.

Skúste hovoriť v prvej osobe, bez zbytočných osočovaní, urážok a emócii. Vyjadrite ako to máte v sebe. Ak je vôľa na oboch stranách, buďte aj vy pripravená robiť nejaké kompromisy, prídíte s nejakým návrhom, predstavou.
Ošetrite aj synov, vysvetlite im ako to je, aby si to oni nedávali za vinu.

Ak by prišlo k narušeniu dôvery, veľkým hádkam, nepríjemnostiam, ale budete mať obaja chuť na vzťahu pracovať, obráťte sa na párovú poradňu.

Poprípade sa poraďte niekde aj sama a získajte na vec nový pohľad.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com