Máme problémy s 13 ročným synom. Ako máme reagovať?

Zodpovedané
29. mar 2019

Dobrý deň,

mám problémy s 13 ročným synom. Všetko čo povieme, tak je stále zle. Stále sa len hádame.

Ako si máme nájsť k sebe cestu?

Ako máme reagovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

vzhľadom na všeobecnosť vašej otázky je veľmi ťažko napísať ako reagovať. Veľmi záleží od situácie, od vášho fungovania a komunikácie v domácnosti.

Syn je v citlivom veku, objavuje seba, zisťuje ako sa funguje vo svete, medzi rovesníkmi, svoj záujem presúva z rodiny smerom von na vrstovníkov.

V tomto období býva ťažšie sa dohodnúť, ale dá sa to.

Skúste byť vnímaví k jeho potrebám, podporovať ho, skúšať sa dohodnúť spolu so synom. Hovoriť mu tiež o svojich potrebách, brať ho ako partnera.

Ak pociťujete, že by sa to dalo lepšie, skúste sa poradiť s odborníkom, popr. skúsiť nejaké výchovné poradenstvo, kde by ste mohli prekonzultovať konkrétne situácie a možné reakcie na ne.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com