Mám sa so synom rozprávať o otcovi, ktorý ho už 3 roky nevidel?

Zodpovedané
28. nov 2018

Dobrý večer,

chcem sa poradiť ohľadom mojej situácie. Syn má 11 rokov. Keď mal 4 roky, tak som sa rozviedla s jeho otcom. Bolo to veľmi ťažké manželstvo, bolo v ňom veľa trápenia.

Po rozvode sa otec so synom stretávali, často z mojej iniciatívy. Už 5 rokov mám nového partnera, teraz už manžela a máme ďalšieho syna.

Môj ex manžel už tri roky syna nevidel, nejaví žiadny záujem. Ani syn sa nezaujíma o neho. To ma trochu prekvapuje, lebo ho mal veľmi rád.. Ani jedenkrát sa neopýtal, kde je otec.

Mám sa so synom o otcovi rozprávať? Že čo asi robí a prečo nechodí? Alebo si to už dieťa v jeho veku v sebe nejako vyriešilo samo?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

podľa toho čo píšete sa syn so svojim otcom videli naposledy keď mal syn 8 rokov. Ak sa na otca spýta, treba mu pravdivo odpovedať, nič nezatajovať, ale ak sa nepýta, nasilu túto tému otvárať netreba.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com