Mám panický strach z toho, že by moje deti vracali. Dá sa mi pomôcť?

Zodpovedané
28. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám panický strach z toho, že by moje deti vracali. Už sa to stalo obom. Vtedy panikárim a neviem, čo mám robiť. Neviem ako im pomôcť a ako sa zachovať. Každú noc sa trasiem, či niektorí nebude vracať.

Vždy, keď sa v noci prehadzujú, tak mi hneď napadne, že idú vracať a chytám paniku. Keď sa mi niečo nezdá, tak ma chytá panika a bojím sa, že budú vracať.

Dá sa mi pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

predstava, že by mali mať vaše deti nejaké nevoľnosti vám, zdá sa, naozaj spôsobuje náročné chvíle plné paniky, strachu, úzkosti.

Môžete hľadať a premýšľať, čo by vám v takej chvíli pomohlo a to si dopriať.

Tiež môžete skúšať rôzne dychové cvičenia, relaxácie, meditácie, skúšať si tú situáciu vizualizovať a vo svojich predstavách ju zvládnuť. Skrátka nejako pracovať s tým strachom.

Ak vám nič nepomáha, máte pocit, že s tým pracovať nezvládate, pocity paniky vás aj tak prepádajú, ak to do veľkej miery ovplyvňuje vaše myšlienky, život, obráťte sa na odborníka.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com