Mám odísť od manžela k mužovi, ktorý pije?

Zodpovedané
4. júl 2020

Dobrý deň,

mám problém, ktorý by som si chcela vyriešiť sama no nedokážem. Zamiloval sa do mňa ženatý muž. S manželkou nežijú už tri roky spoločný život so všetkým, čo k tomu patrí. Bývajú len pod jednou strechou.

Ide o to, že mi už vypisoval dávnejšie smsky, no ja som mu len tak odpisovala zo srandy. Nakoniec sme sa aj stretli. Inak sa poznáme už dlhšie, no nikdy som nemyslela a ani on, že sa budeme tajne stretávať.

Preskočila medzi nami chémia. Miluje ma a ja jeho. Aj sme si to povedali. Stretávame sa tajne raz - dva razy do týždňa. Sex sme nemali, no túžime po tom obaja. Len nie je kde. Doma ja tiež nemám lásku od manžela. Keď som s ním, tak sa cítim milovaná a on tak isto. Je nám spolu dobre.

Háčik je v tom, že si rád vypije a vravel, že kvôli tomu je po večeroch sám. Nemá sa komu ozvať a nudí sa. Mne to prekáža a aj som mu to povedala.

Moji rodičia ho poznajú veľmi dobre. Vadí im, že pije. Ak treba, tak rodičom pomôže. Môj manžel nepije, akurát nemám od neho lásku a porozumenie.

Chceli by sme sa spolu nasťahovať ja a dotyčný muž, no mám obavy ako budem vládať spoločný život s takým čo pije. Sľuboval mi, že prestane.

Ako by som to mala riešiť?

Milujem ho a je mi s ním dobre. Smejeme sa spolu, rozprávame sa. Doma to nemám a ani on. Ak sa spolu nasťahujeme a nebudem vládať s ním kvôli alkoholu, tak už nemám kde ísť.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ďakujem za otázku.

odpoveď na ňu však zrejme budete musieť nájsť sama.

Len vy sama viete ako to máte, aké pocity, ku ktorému z mužov prechovávate. Rozhodnutie je teda na vás.

Klaďte si rôzne otázky a hľadajte. Keby sa neobjavil tento muž, uvažovali by ste o tom, že manžela opustíte? Je tento nový muž taký, s ktorým sa vidíte aj o 5 rokov, bez toho, že by sa zmenil? Teraz cítite zamilovanosť, ťahá vás to k tomu čo nemáte, ale čo bude neskôr? Bude to stačiť? Čo potrebujete vo vzťahu? Nie je to teraz len rezignácia, stereotyp a dobre vám padne spestrenie a vzrušenie?
Pýtajte sa viac a hľadajte čo je za tým.

Momentálne ste v manželstve nespokojná. Avšak zdá sa, že aj nový vzťah, nad ktorým uvažujete nie je ideálny a máte z neho pochybnosti. V obom vám niečo chýba a sú tak trochu vzťahmi kompromisov.

Pred tým ako začnete niečo nové, odporúčala by som popremýšľať nad starým, a nad možnými riešeniami. Popremýšľajte ako sa v súčasnom vzťahu cítite, čo potrebujete a či neviete aj vy spraviť niečo pre to, aby to bolo inak, lepšie, aby ste boli spokojná. Či sa nedá porozprávať a robiť kompromisy. Ak tam východisko nevidíte, treba to riadne uzavrieť.

Začínať si vzťah s mužom, ktorý pije je veľmi riskantné bez ohľadu na súčasné situácie vás oboch. Človek, čo pije sa alkoholu vzdáva len ťažko, nasľubuje a nakoniec vám to môže priniesť trápenie.

Ak si nie ste istá ako ďalej, veľa nad tým premýšľate, ovláda vás to, preháňajú sa vám hlavou rôzne obrazy a scenáre, poraďte sa aj s odborníkom, môže vám pomôcť nájsť smerovanie.

Prajem vám pekné dni!

Martina Wäldl
email: mata.waldl@gmail.com